Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Hard Dog Race Base 2023 aneb jak Rescue banda pokořila Králičák

Pojem „HDRko“ zná asi každý pejskař. Jasně, to je ten závod na +/- 6 kiláčků s překážkami, kde je spousta stejně nadšených lidiček. Všichni mají společný cíl – pokořit trať se svým čtyřnožcem v co možná nejlepším čase. Ano, jsou tu i tací, kteří v první vlně běží skutečně na čas a umístění, ale to my opravdu nebyli. Ale klobouk dolů před těmito závodníky, protože jejich časy byly neskutečné!


Hard Dog Race Base 2023 aneb jak Rescue banda pokořila Králičák
0 18.9.2023 353x Závody
Celkem 8 článků z rubriky: Závody

Na začátku byl Mirčin nápad: „Pojďte, postavíme tým a poběžíme společně! Je to neskutečný zážitek. Ta atmosféra, ty překážky, to se prostě musí zažít.“ Jako jediná přibližně věděla, do čeho se jde, protože v roce 2020 absolvovala závod v Opatově (po zdolání Králičáku však uznala, že vůbec nic nevěděla ).

Hard Dog Race Base 2023 aneb jak Rescue banda pokořila Králičák

Po sestavení a pojmenování týmu, zaplacení startovného a rezervaci ubytování se nám čas do startu začal krátit. Nejdříve to bylo půl roku, pak 3 měsíce, a nakonec zbývalo jen pár dní. Přípravy probíhaly individuálně. U někoho víc, u někoho míň. Neměli jsme žádné ambice na umístění. Jeli jsme si zažít atmosféru, která na těchto závodech bývá fantastická. Cíl byl jasný – dojít trať a pokud to půjde, u žádné z překážek nedřepovat (pokud člověk překážku nezdolá, nebo ji z nějakého důvodu absolvovat nechce, je stanovený počet trestných dřepů, které místo překážky musí splnit).
V sobotu dopoledne jsme se postavili na start. Šest statečných v jasně modrých tričkách se svými psy. Nálada byla skvělá, těšili jsme se my, těšili se i chlupáči.

Hard Dog Race Base 2023 aneb jak Rescue banda pokořila Králičák

Po prvním kilometru nás ten humor začal pomalu opouštět. Krpál jak blázen a my nechali plíce někde za první překážkou po startu. V tu chvíli začal na plné obrátky pracovat týmový duch, kdy jsme podporovali jeden druhého, čekali na pomalejší a v blátě a vodě si podávali pomocné ruce.
Trať byla velmi náročná na převýšení, ale bojovný duch a chuť závod zdolat nás neopouštěl. Na trati bylo 18 překážek – některé náročnější, některé jednodušší (další kouzlo tohoto závodu – nikdy dopředu nevíte, které překážky na trati budou). Brodění se vodou, bahnem, nošení barelu na krmení vážícího 17 kilo nebo překonání velkého áčka, tunelu či sklopky společně se psy byla pouze část toho, co všechno jsme zdolali. Na překážkách nám byl velkou oporou Milan, který pomáhal se zdoláváním ostatním. Ať už holkám pomohl s výše jmenovaným barelem na krmení, tak obrovskou pomocí byl u překážky „lenochod“, kdy se muselo přeručkovat svisle dolů přes tyč. Síly nám pomalu docházely a jeho pomoc byla obrovská. Jako tým jsme fungovali opravdu skvěle a na téhle překážce to bylo oceněno i velkým uznáním ze strany pořadatelů.

Hard Dog Race Base 2023 aneb jak Rescue banda pokořila Králičák

Na trati jsme nabízeli svou pomoc i dalším závodníkům. Prostě nám to tak připadalo v pořádku,
a naopak byla pomoc nabídnuta několikrát i nám. Obrovské množství cizích lidí se stejným cílem dávalo pocit, že seš součástí jedné velké rodiny. Celá atmosféra závodu byla neskutečná.
Do cíle jsme doběhli opět společně – jako jeden muž. Euforie po dokončení a uvědomění si, že jsme to všechno zvládli, byla obrovská. Myslím, že náš tým opravdu dodržel heslo HDR – 6 nohou, 2 srdce, 1 hrdost (i když v našem podání x6 ). Na výsledném čase vůbec nezáleželo. ZVLÁDLI JSME TO!!! Obrovská hrdost nejen na sebe, ale hlavně na celý tým. Skvělá parta lidiček, se kterými se můžeš podělit o emoce ze závodu a seš hrdý na to, že je máš a patříš do tak báječného týmu.
Jsem na nás všechny hrdá a příští rok si to určitě zopakujeme.
Až kolem vás na dalším závodě poběží, či půjde, 6 modrásků, to jsme MY – RESCUE BANDA!
Lenka, Elda, Milan, Mirka, Aron, Zorka, Angee, Milča, Číra, Péťa, Lerry.